Top Ad unit 728 × 90

Yeni Konular

dizi biyografi
[biyografi][Box Type][Your Color]

Kadın Kişisel Bakım

Bakım denince akla gelen ilk şey kişisel bakım ve temizliktir. Kıyafet seçimi, temizliği, saç, cilt temizliği ve bakımı, hoş kokmak kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar. Günümüzde kişisel bakıma bayanlar kadar baylar da özen göstermektedir. Öncelikle kadın kişisel bakım denilince akla gelenlerden bahsedelim.

Saç Bakımı
Kadınlar için saç sağlığı ve bakımı çok önemlidir. Pek çok yıpratıcı işleme maruz kalan saçlara bakım yapmak şarttır. Zeytinyağı kuru saçlar için, sarımsak ise seyrek saçlar için doğal bakım yapılabilecek mucizelerdir. Zeytinyağında bir hafta kadar bekletilmiş bir kaç diş sarımsaktan oluşan karışımı saça iyice yedirip en az yarım saat bekletme işleminden sonra yapılan yıkama işlemi sonrasında saçlardaki ipeksi yumuşaklık hissedilir şekilde olacaktır. Bu işlemi haftada bir kez tekrarlamak yeterli olacaktır. Sarımsak da saçın kendini yenilemesini sağlayacaktır. Hem masrafsız hem zahmetsiz bu işlemin saçlardaki mucizevi etkisiyle tanışmak için daha ne bekliyorsunuz? Bu işlemin yanı sıra yıkama sonrasında nemi alınmış saç uçlarına argan yağı kullanmakta iyi ve etkili bir bakım yöntemidir. Saçların uçlarından üç ayda bir kırıkları aldırmak saçın sağlıklı kalmasını ve daha çabuk uzamasını sağlayacaktır.


Kaşlarda Bakım

Kaşlar yüzün ifadesini değiştirir. Kaşlara uygulanan pek çok işlem seyrelme ve hatta dökülmeye sebep olabilir. Kaş bakımı için doğal ve masrafsız yöntemlerden bahsedecek olursak anlatmaya vazelin ile başlayabiliriz. Uyumadan önce kaşa sürülen bir miktar vazelin kaşları sıklaştırıp canlandıracaktır. Fındık ve badem yağının da kaşları beslediği bilinmektedir. Kaşlarda kimyasal boyalar kullanmak yerine doğal ve maliyetsiz kolayca temin edilebilecek karanfil kullanılabilir. Kullanımı da karanfilin ucunu yakıp kaşlara sürme işlemi yapma itibariyle zahmetsiz ve zaman almayan bir uygulamadır. Zamanla kaşlarda meydana gelen sarkmaları gidermek için parmak uçları yardımıyla kaşları alına doğru ittirip on beş saniye kadar beklemek faydalı olacaktır.
Kadın Kişisel Bakım Reviewed by Selami Yıldız on 11:40 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Haber | Teknoloji | SağlıkGözde Haber © 2014 - 2017
Tasarım ve Düzenleme Gözde Haber,adresine aittir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.