Top Ad unit 728 × 90

Yeni Konular

dizi biyografi
[biyografi][Box Type][Your Color]

Adet ağrısını azaltan öneriler

Her kadında farklı ağrı tiplerinin görülmesi ile birlikte Kadın Hastalıkları uzmanlarının yaptığı araştırmalar neticesinde  20 yaşın altında olan kadınlarda "Şiddetli Ağrılı Adet" görmenin kaçınılmaz olduğunu konusuna değinen Ceydeli, ağrı tiplerine göre adetler  kısımda inceleyebilir. Hormonal değişimler ve insan psikolojine göre ağrı şiddetlerinin değişebildiğini belirten Ceydeli, doğru yöntemler ile ağrı şiddetini en alt seviyeye indirmenin mümkün olduğunu dile getiriyor. Kramp şeklinde giren ağrıların yaşam kalitesini olumsuz etkilediği bu nedenle adet ağrılarının ailenin yapısından ortaya çıktığını ifade ediyor. Ağrıya neden olan faktörlerin detaylı incelenmesi için kişinin yaşam hikayesi ve hayat standartları göz önünde bulundurulmalıdır. Karnın alt kısmında oluşan ağrılar beraberinde bel ağrısına ve bacaklarda da ağrıların meydana gelmesine neden oluyor.

Özellikle bayanların yaptığı yanlışlar arasında adet öncesinde ağrı kesicilerin kullanılması ve adet ağrıları ile ağrı kesici miktarını arttırmaları büyük bir yanlış olarak görülüyor.Adet Ağrıları Neden olur ?

Rahim ağzının iç kısmında yer alan darlıklar ve dokunun farklı lokasyonlar altında bulunması ağrıların artmasına neden olabiliyor. Rahmin ağzı kanalının dar olması adet kan akımını zorlaştırarak ağrının şiddetlenmesine neden olabiliyor.

Adet ağrı sancıları oldukça fazla olan bayanların hastanelere başvurması sonrası durum pekte değişmiyor. Hastanede de kas gevşetici veya ağrı kesici iğneler yapılıyor. Genelde bayanlar bu dönemde tatlı besinler tercih etmektedir.

Adet Ağrıları Nasıl Azaltılır ?
  • Ayaklarınızın üşümemesine özen gösterin
  • Çok sıcak yerine ılık duş alın
  • Hafif vücüdu zorlamayacak aktiviteler yapabilirsiniz.
  • Stres ve Sigaradan adet döneminde uzak durun.
adet sancıları nasıl azalır, şiddetli adet sancım var nasıl azaltabilirim, kızlar hangi günlerde tatlı yicekler ister
Adet ağrısını azaltan öneriler Reviewed by Precisa Terazi on 14:46 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Haber | Teknoloji | SağlıkGözde Haber © 2014 - 2017
Tasarım ve Düzenleme Gözde Haber,adresine aittir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.